שליח עד הבית ב-30 ₪ בלבד בקנייה מ-100 ₪ | משלוחים חינם ברכישה מ- 200 ₪

תעשייה ישראלית – תוצרת כחול לבן

כיום בישראל ניתן למצוא מגוון רחב של ייצור ישראלי. החל מתעשיית המזון והמשקאות, קוסמטיקה, כימייה, יהלומים, תעשיות פרמצבטיות, אלקטרוניקה, תעשיות ביטחונית, אנרגיה סולרית והיד עוד נטויה.

מדינת ישראל הינה מדינה צעירה וקטנה יחסית לשאר מדינות העולם, אך מלאת נחישות, סקרנות, רעיונות ואין ספור אנשים מוכשרים שרוצים לפתח ולהתפתח. התעשייה בישראל כיום מגוונת במיוחד ומתפרשת על פני אופקים רבים. 

המחסור במטבע חוץ היה אחד מהנושאים הבולטים בשנות הקמתה של המדינה הצעירה. הוא השליך לא רק על יכולת יבוא מצומצמת של חומרי גלם אלא גם על יבוא מוצרים על ידי יצרנים. 

שער הדולר דאז נקבע ופוקח על ידי הממשלה לצורך ויסות אפשרויותיה לביצוע רכש בחו"ל. היצרן הישראלי הצעיר, נאלץ להתמודד עם מציאות כלכלית וטכנולוגית לא פשוטה בניסיונות הראשונים של התעשייה הישראלית לפרוץ אל שווקים בעולם.

מגבלות חומרי גלם מועטים, ופיקוח על המטבע הזר היו רק שניים מן האתגרים. מחסור בכוח אדם מקצועי ומצב גיאופוליטי רגיש היו גם הם אתגרים נוספים אשר ליוו את הכלכלה הצומת והמתפתחת בניסיון ליצור תעשיה ישראלית חדשה וצעירה.

האתגרים הללו אילצו את היצרנים הישראלים להיות יצירתיים ולעבוד במרץ מה שהוביל לפיתוחים מדהימים בתחומים שונים.

הדגש על תוצרת הארץ והחדרת מוצרים תוצרת כחול לבן הן לשוק המקומי והן לשוק הבין לאומי, נתפסו כמשימה בעלת חשיבות לאומית וכל ממשלות ישראל מאז ועד היום שמו לעצמן כיעד את פיתוחה של התעשייה הישראלית.

למה כדאי לקנות כחול לבן?

כי הם מייצרים מקומות עבודה חדשים, תורמים לתעשייה והכלכלה הישראלית, תוצרת הארץ היא גאווה לאומית, חיזוק הפריפריה והקטנת פערים, כחול לבן זה אקולוגי מאחר וחוסכים שינוע והובלה.

סיפורה של חברת שוורץ קוסמטיקה טבעית, הוא סיפור על קוסמטיקה תוצרת כחול לבן המתבססת על מוטיבים הקשורים בפולקלור ובהווי ארצישראלי עוד מימי קדם. 

חנן שוורץ ז"ל, מייסד שוורץ קוסמטיקה, החל כבר בתחילת שנות ה-60 לייצר מוצרי קוסמטיקה טבעיים בביתו באמצעות מיקסר ביתי. את המוצרים הטבעיים שייצר, מכר בחנות מפעל שהקים בעיר העתיקה בבאר שבע.

בהמשך הצטרפו לחנן, שני בניו שלמה ועוזי ויחדיו זיהו את הנישה המתפתחת של מוצרי טיפוח מן הטבע. בשלב זה החלו למתג את המוצרים ויצאו עם הסדרה הראשונה: "סידרת הדבש והפרופוליס" שכללה קו רחב של מוצרים לעור הפנים, לגוף, לשיער, לכפות הרגליים, משחה לנער/ה המתבגר ועוד.

החברה החלה לפתח סדרות חדשות כשהיא נאמנה למוטיבים הארצי ישראלים וכיום ניתן למצוא במוצרי הקוסמטיקה של שוורץ כמעט את כל שבעת המינים: סדרת הרימונים, שמן הזית וההדס, התמר, הדבש והפרופוליס ולאחרונה גם נוספה סדרת הסופר פוד: פפאיה אננס וסברס. 

כיום חברת שוורץ מונה כ 70-  עובדים. לחברה יש מפעל ייצור הממוקם במיתרים ומשתרע על פני שטח של כ-2000 מ"ר עם מיכון חדשני במיטב הטכנולוגיות המשוכללות בעולם. הקוסמטיקה הארצישראלית של שוורץ אינה נשארת רק בגבולות הארץ ולאחרונה החלה לפרוץ גבולות. מוצרי החברה משווקים כיום בארה"ב ובאירופה.

לסיכום: כדאי וחשוב כאשר אנחנו יוצאים לקניות ולהשתדל לרכוש מוצרים מתוצרת ישראל.